postheadericon Nasze Przedszkole

004

Przedszkole nr 160 jest przedszkolem publicznym , które :

  • prowadzi nieodpłatną  działalność  wychowawczo- dydaktyczną w zakresie realizacji podstawy programowej
  • dokonuje rekrutacji dzieci w oparciu  o zasadę  powszechnej dostępności
  • zatrudnia nauczycieli  posiadających  odpowiednie przygotowanie pedagogiczne

Przedszkole czynne jest od 6.45- 17.15.

W godzinach tych odbywają się  zajęcia planowane i inspirowane przez nauczyciela , działania podejmowane z  inicjatywy dzieci .

Wszystkie dzieci uczestniczą w bezpłatnych zajęciach dodatkowych wzbogacających ofertę edukacyjną   takich jak : język angielski, zajęcia umuzykalniające . Dzieci z wadami wymowy objęte są  opieką logopedyczną. Na prośbę rodziców organizujemy zajęcia katechetyczne. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczną Pedagogiczną w Wesołej ( dyżury psychologa wg harmonogramu w placówce).

W każdej grupie pracują  dwie nauczycielki i jedna woźna oddziałowa , a dodatkowo w grupie dzieci  najmłodszych zatrudniona jest  pomoc nauczyciela .

Nauczycielki w porozumieniu  z dziećmi i  rodzicami  nadały nazwy grupom :

  • Grupa I – 3 latki – Krasnale
  • Grupa II – 3 i 4 latki  -Zajączki
  • Grupa III-4 latki- Jeżyki
  • Grupa IV-  5 latki – Wiewiórki
  • Grupa V –  6 latki – Sowy

Wszystkie nauczycielki pracują  nad rozwijaniem i doskonaleniem dziecięcych kompetencji  w zakresie umożliwiającym osiąganie przez wychowanków  gotowości szkolnej . W pracy wychowawczej i dydaktycznej preferuje się otwarty styl i aktywne metody nauczania ; nauczycielki tworzą sytuacje edukacyjne , które dodatkowo  korelują z potrzebami dzieci i wyzwalają w ich potencjał twórczy . Cała kadra dba o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy przedszkola .Realizacja  procesu edukacyjnego w naszej placówce ma na celu stworzenie  optymalnych warunków wychowawczych oraz wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju  zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami  rozwojowymi każdego wychowanka.

Działamy zgodnie z zasadą ,, Stwórzmy razem  Wspaniałe Przedszkole ,,. 

Leave a Reply

Kalendarz
marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031